Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Skarby na terenie Nadleśnictwa

Skarby na terenie Nadleśnictwa

Geocaching

Ta wiadomość rozchodzi się od pewnego czasu lotem błyskawicy wśród mieszkańców Koronowa. Sprawdziliśmy to i mamy 100% pewność, że ta sensacyjna informacja jest prawdziwa. Co więcej zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i uzyskując wiedzę z odpowiednich stron internetowych w łatwy sposób każdy z nas może odkryć te tajemnicze miejsca.

GEOCACHING (zgodnie z definicją podaną na stronie www.geocaching.pl) „jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej."

Wszystko się więc wyjaśniło. O takie właśnie skarby (skrytki) tutaj chodzi.

Pomysł zawdzięczamy harcerzom z Hufca ZHP Koronowo. To oni na początku września ukryli pierwsze dwa geocache w lesie w pobliżu Koronowa. Jeden z nich znajduje się na Srebrnicy w okolicy pomnika upamiętniającego mord na mieszkańcach Koronowa. Drugi tuż przy siedzibie Nadleśnictwa Różanna. W chwili obecnej powstają kolejne skrytki. Docelowo ma ich być 30, 20 na terenie samego Koronowa i 10 w okolicy.

Dzięki aktywnemu uprawianiu geocachingu będziemy mogli odwiedzić wiele miejsc nie tylko urokliwych ale też ważnych historycznie, kulturowo lub społecznie dla terenu gminy Koronowo. Popieramy w całej rozciągłości tą inicjatywę. To naprawdę bardzo dobry sposób na spędzanie wolnego czasu indywidualnie, w grupach znajomych lub nawet całymi rodzinami. Myślę, że taki rodzaj turystyki (sportu?) jest bardzo przyjazny dla lasu i środowiska naturalnego. Odpowiednio ukryte i opisane kesze przyczyniają się do promocji i popularyzacji leśnictwa i działalności leśników w Lasach Państwowych.

 

UWAGA !!!

Skrytka GC5EHVJ „Nadleśnictwo Różanna" zawiera dodatkowy bonus.

Pierwszych 5 osób, które znajdą kesz otrzyma upominek od Nadleśnictwa. W środku kesza znajdują się wizytówki. Wystarczy pobrać wizytówkę i zgłosić się z nią do sekretariatu Nadleśnictwa Różanna.

 

Leśnicy ostrzegają:

Przebywając w lesie zawsze należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Podczas ogłoszonego przez nadleśnictwo „zakazu wstępu do lasu" wejście na tereny leśne jest całkowicie zabronione.