Położenie

NADLEŚNICTWO RÓŻANNA - jedno z mniejszych nadleśnictw w Polsce. Największa atrakcja terenu to Zalew Koronowski. Doskonałe warunki do turystyki pieszej i rowerowej, wędkarstwa i żeglarstwa. Oaza spokoju. Lasy obfitujące w grzyby, jagody i inne owoce runa leśnego.

Galeria zdjęć

Zapraszamy do odwiedzin terenów Leśnych Nadleśnictwa Różanna. Czekają tu na Państwa urokliwe zakątki oraz spokój i cisza w cieniu wiekowych nierzadko kilkusetletnich drzew, doskonałe tereny rekreacyjne.

Historia

Od zarania dziejów tereny obecnego nadleśnictwa Różanna związane są nierozerwalnie z lasem i leśnictwem. Gospodarka leśna prowadzona jest i była tu zawsze w sposób racjonalny. odpowiedzialny i

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Projekty i fundusze

Nazwa projektu: "Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów"